сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Работнички најблиску до зацртаната цел

Најблиску до зацртаната цел се фудбалерите на Работнички кои реванш дуелот во Штип, против екипата на Брегалница го стартуваат со предност од два гола.

rabotnicki najblisku

Поврзани вести

Денешните реванш полуфинални натпревари ќе дадат одиговор на прашањето кои две екипи ќе бидат дел од финалниот натпревар во Купот на Македонија.

Најблиску до зацртаната цел се фудбалерите на Работнички кои реванш дуелот во Штип, против екипата на Брегалница го стартуваат со предност од два гола.

Далеку понеизвесно ќе биде на „Железарница”, каде фудбалерите на Металург ќе се обидат да ја оправдаат фаворитската улога во дуелот против актуелниот бранител на тронот, второлигашот Тетекс.
Првиот дуел во Тетово заврши и без победник и без погодоци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести