недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Работнички подобар од Лирија, МЗТ Скопје пресилен за Струмица

rabot

Поврзани вести

Најтрофејниот македноски кошаркарски клуб Работнички ја совлада Лирија со 84:77 пред своите навивачи во салата „Градски парк“ во четвртото коло од Суперлигата, а клучната предност ја стекнаа уште во првата четвртина, која ја добија со 27:15.

Со овој триумф избраниците на тренерот Емил Рајковиќ се израмнија со Лирија на третата позиција на табелата
Лидер во Суперлигара е бранителот на титулата МЗТ Скопје – Аеродром, кој и во четвртитот настап забележа победа, овој пат над Струмица со 96:72.

Во третиот натпревар Кожув го совлада Куманово со 83:79. Кожув е втор на табелата со скор 3:1, а Куманово е четврти со скор 1:3.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести