сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Работнички подобар од Струмица

basketball2-630x472

Поврзани вести

Најтрофејниот македонски кошаркарски клуб Работнички триумфираше во последното коло во регуларниот дел од Првата лига. Работнички на гостиславеше над Струмица со75:71 и го потврди првото место на табелата по регуларниот дел од сезоната.

Најефикасен на натпреваротвопобедничкиоттим беше Душан Кнежевиќ со 26 поени, додека Горан Икониќ забележа 18 поени. Во поразената екипа најефикасен беше Александар Мареља со 22 поени на кои додаде и 11 скока за дабл-дабл учинок.

До крајот на регуларниот дел треба да се одиграат уште два натпревари кои се закажани заденеска, а во кои се среќаваат, Карпош Соколи – Пелистер и младинска репрезентација – Вардар Апаве.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести