понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Работнички в сабота домаќин на Вардар

rabotnici domakin na vardar

Поврзани вести

Фудбалската федерација на Македонија потврди дека најинтересниот натпревар од 22. коло во македонската Прва фудбалска лига, соседското дерби помеѓу екипите на Работнички и Вардар ќе се одигра в сабота, со почеток во 14:00 часот на националната арена „Филип Втори”.

Работнички сите свои натпревари кои ги игра на домашен терен ги игра во саботниот термин, па оттаму и одлуката соседското дерби да се игра како премиерен натпревар од новото 22. коло во Првата МФЛ.

Преостанатите натпревари ќе се одиграат в недела со почеток во 14 часот, а фудбалските фанови ќе уживаат во дуелите: Пелистер – Македонија ЃП, Напредок – Еуромилк, Шкендија – Ренова, Гостивар – Хоризонт Т., Металург – Брегалница.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести