понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Работник загина во Гевгелија

Работник загина во Гевгелија

Работник загина во Гевгелија

Поврзани вести

Педесет и тригодишниот Алекса М. од село Удово починал откако паднал од бетонски столб од височина од околу шест метри додека бил работно ангажиран за отстранување на дефект на телефонски кабел во гевгелиско Мрзенци.

Тој со возило на Итна помош починат бил донесен во Медицинскиот центар Гевгелија, каде му биле констатирани тешки телесни поврди во пределот на ’рбетот, главата и екстремитетите.

Увид на лице место извршила екипа од полициската станица Гевгелија.

Најчитани вести