недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Работник падна од скеле во Гостиварско

gradnja-gradiliste-1390514892-433157

Последни вести

Триесет и шест годишниот М.Ф. од село Горно Палчиште, општина Боговиње се здобил со тешки повреди откако паднал од скеле.

М.Ф., во текот на вчерашниот ден, изведувал градежни работи на куќата во сопственост на 47-годишниот Ф.Ј. во гостиварското село Тополица.

Повредениот бил пренесен во гостиварската болница, а оттаму препратен во Клиничкиот центар во Скопје поради сериозноста на повредите.

Полицијата превзема мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести