четврток, 24 август 2017  |  Вести денес: 9

Работник повреден на патот во изградба Кичево – Охрид

Триесет и четиригодишен работник се повредил управувајќи товарно возило на магистралниот пат во изградба Кичево - Охрид во непосредба близина на селото Подвис.

работник

Поврзани вести

Повредениот С.С. од селото Мало Доленци при превртување на возилото се здобил со повреди поради што му била укажана лекарска помош во Медицинскиот центар во кичево, но поради сериозноста на повредите е пренесен на лекување во Ургентниот центар во Скопје.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Кичево.

Најчитани вести