среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Работното време на жичницата продолжено за два часа

Продолженото работно време ќе важи до крајот на арил, а последното возење од врвот на Водно ќе биде во 18.45 часот.

zicara

Поврзани вести

Поради убавото време, Јавното сообраќајно претпријатие ќе го продолжи за два часа работното време на Жичницата, која го поврзува Средно Водно со Милениумскиот крст.

Продолженото работно време ќе важи до крајот на арил, а последното возење од врвот на Водно ќе биде во 18.45 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести