петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 60

„Раде Кончар“ и „Американскиот колеџ“ денеска без вода

Прекин во водоснабдувањето.

voda

Поврзани вести

Од девет часот денеска има прекин во водоснабдувањето на улицата „Трета Македонска Бригада“.

Од „Водовод и канализација“ информираат дека поради  реконструкција  на водоводна мрежа профил ф-250 милиметри  денеска без вода  од 9 часот, па се завршување на реконструкцијата без водоснабдување ќе останат  фабриката „Раде Кончар“, „Американскиот колеџ“ и бензиската пумпа на „Окта“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести