среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Раде Стојановиќ потпиша на една година во израелскиот Бен Херзлиај

раде

Последни вести

Иако пред само еден месец беше најавено негово враќање во Зомимак М, поранешниот наш репрезентативец Раде Стојановиќ кариерата ќе ја продолжи во шампионатот на Израел.

Стојановиќ потпиша едногодишен договор со составот на Бен Херзлиај каде ќе го продолжи својот интернационален пат, откако изминативе шест месеци ги мина во норвешкиот Драмен.

Како што е познато, пред само еден месец беше најавен негов трансфер во редовите на Зомимак М.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести