вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Радичевиќ: Игравме и против судиите

jovanka_radicevic_vardar

Поврзани вести

Десното крило во редовите на македонскиот шампион Вардар СЦБТ, Црногорката Јованка Радичевиќ , изјави дека во полуфиналето на фајнл форот во Лигата на шампионите во Будимпешта, не играле само против Будуќност , туку и против судиите.

„Честитки за Будуќност за пласманот во финалето и му посакувам многу среќа на мојот тим во финале. Знаевме дека пред нас е тежок меч и добро се подготвивме за него, но сепак сум многу разочарана бидејќи сметам дека вечерва не игравме само против Будуќност, туку и против судиите“, изјави Радичевиќ за црногорскиот портал “хендбалме.ме”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести