четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Радишани, Бутел и Шуто Оризари денеска без вода

download (2)

Последни вести

Поради дефект на водоводната мрежа, јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека без вода околу 13 часот останале жителите од населбите Радишани, Бутел и Шуто Оризари, кои живеат во близина на Полициската станица Бутел.

Од претпријатието соопштуваат дека овие три населби нема да имаат вода се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести