среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Радовиш побара избори на 5 јуни

Радовиш побара избори на 5 јуни

Радовиш побара избори на 5 јуни

Поврзани вести

Граѓаните во Радовиш во голем број излегоа да дадат поддршка на граѓанскиот собир на ГДОМ.

И дождот не ги спречи радовишани во голем број да излезат на улица со мирен марш да побараат одржување на избори на 5 јуни за да се стави крај на кризата која предолго трае.

radovis1

 

Најчитани вести