Крими хроника

Бегалец од затвор украл телиња

Бегалец од затвор украл телиња

Бегалец од затвор украл телиња. Кривична пријава е поднесена против С.С. (28) од Радовиш поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“.

Пријавениот, кој бил во бегство  од затвор Струмица, на местото викано Рудникот од говедарник, сопственост на Т.К., извршил кражба на две телиња од сортата „буша“ и со тоа го оштетил за сума од 24.000 денари.