Македонија,Крими хроника

Радовишанец кон сопругата: „Јас ќе те тепам, а ти ќе молчиш“

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Ж.С. (53) од Радовиш поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда“.

Како што информира полицијата, пријавениот на 05.08.2016 година во 15:15 часот на плоштадот во Струмица, без повод и причина, најпрво започнал вербална расправија, а потоа и физички ја паднал својата поранешна сопруга.

Истиот и се заканувал дека ќе ја убие ако пријави во полиција.