Крими хроника

Радовишанец силувал 11-годишно девојче

Радовишанец силувал 11-годишно девојче

Хорор ја потресе Македонија. 31-годишната Т.Д. од Радовиш пријавила дека на шести месецов околу 15 часот и 30 минути во нејзината куќа, нејзиниот невенчан сопруг ја силувал нејзината единаесетгодишна ќеркичка. Се работи за 37-годишниот С.О. кој ја нападнал малолетничката.

Полицијата работи на расветлување на грозоморниот настан.