вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Радовишанец доби кривична пријава заради седум тешки кражби

krazba-1

Поврзани вести

СВР Битола поднесе кривична пријава против Б.К.(21) од с.Дамјан, радовишко, за сторени седум кривични дела „тешка кражба“ од кои три во обид. Во периодот од декември 2013 до февруари 2014 година, пријавениот со употреба на погоден предемт и физичка сила ги извршил делата во манастирите „Св. Кристофер“ во с.Крсотар, „Св. Преображение“ во с.Буково и во црквата „Св. Јован Крстител“ во Битола, од каде одзел свеќи и храна, нанесуваќи материјална штета од 6.500 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести