среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Радовишанец силувал 12-годишно девојче

siluvanje

Поврзани вести

Дваесет и едногодишен радовишенец силувал 12-годишно девојче, ќерка на негова пријателка кај која отишол на гости, инфомира денеска полицијата.

Според полицијата, радовишанецот Ш.Ј. во вторникот дошол во семејната киќа на Б.С. (29) во Штип и извршил полов напад врз нејзината малолетна ќерка.

По пријавата на случајот во полиција, на Ш.Ј.му е изречен притвор во траење од 30 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести