понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Рафа Маркез пристигна во Верона

маркез

Поврзани вести

Капитенот на Мексико и довчерашен играч на тимот на Леон, Рафа Маркез, се врати во Европа, односно во тимот на Верона.

35-годишнниот дефанзивец повторно ќе се испроба во некоја од силните европски лиги, а со оглед на тоа какви настапи пружи на Светското првенство во Бразил, Маркез сеуште не го кажал последниот збор.

„Рафаел Маркез направи трансфер во Верона во Серија А лигата, се надеваме дека ќе има голем успех во ова негово ново поглавје од кариерата” – стои во соопштението на веќе неговиот поранешен клуб Леон.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести