Спорт

Рафиња и Боатенг во “елемент”

Рафиња и Боатенг во “елемент”

Баерн Минхен синоќа го прегази Порто и се пласираше во полуфиналето, па затоа и фудбалерите не прекинаа со славјето уште долго после завршувањето на натпреварот.

Токму една од “точките” на “баварците” се случи во соблекувалната, каде во главна улога беа Рафиња и Боатенг, кои изведоа луд танц.