четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Раиола: Недвед знае што се ќе направам за Погба

raiola nedved pogba

Последни вести

Мино Раиола, најпознатиот фудбалски агент на денешницата откри дека не гледа ништо страшно во изјавата на спортскиот директор на Јувентус, Павел Недвед дека францускиот интернационалец Пол Погба ќе направи голема грешка ако трча по парите кои му ги нудат побогатите клубови од Европа.

“Павел знае дека јас само добро му мислам на мојот клиент Пол Погба, знае дека ќе направам се што е во моја моќ. Павел работи за доброто на Јувентус и секогаш клубот му е на прво место. Јас секогаш му верував на Павел, јас му бев агент. Благодарение на мене, Погба е дел од Јувентус, го донесов во еден поштен клуб, во еден амбициозен клуб. Слушнав дека Погба не е за продажба. Тоа е многу убаво, но да видиме што се ќе се случи во следните неколку состаноци. Погба нема да замине од Торино по секоја цена, убаво му е во Торино”, изјави Раиола.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести