петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Раја Казабланка ќе биде најновата жртва на Баерн (М)

Шампионот на Мароко, Раја Казабланка ќе биде домаќин на Баерн (М) во финалето од Клупскиот Мундијал

raja kazablanka nova zrtva

Поврзани вести

Домаќинот на овогодинешниот Клупски Мундијал, тимот на Раја Казабланка, ќе му биде противник на актуелниот европски клупски шампион, Баерн (М), во финалниот натпревар кој ќе се одигра на 21 декември со почеток во 19:30 часот.

Шампионот на Мароко, одигра совршено во втората полуфинална пресметка и сосема заслужено со 3:1 го победи и го елиминира шампионот на Јужна Америка, бразилскиот прволигаш Атлетико Минеиро, кој беше предводен од легендарниот репрезентативец на Бразил, Роналдињо

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести