вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Рајковиќ им се извини на навивачите на Работнички

emil rajkovic

Поврзани вести

Стратегот на најтрофејниот македонски кошаркаски тим  Работнички, Емил Рајковиќ не го криеше разочарувањето по поразот од  Куманово (94:92) во четфртфиналето од Купот на Македонија.

“На самиот старт бевме хендикепирани со повредата на нашиот најдобар играч Соколов, имавме големи проблеми и со големиот број лични грешки и тоа што натпреварот отиде во продолжение не беше во наша корист. Мислам дека погрешивме со агресивноста како и скокот кој затаи во последните моменти кога се кршеше резултатот. Им се извинувам и на навивачите кој дојдоа овде да не бодрат, но ние за жал не можевме да победиме за нив” изјави Рајковиќ.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести