недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Рајковиќ: Ќе им вратиме на домашен терен

EMIL

Поврзани вести

Тренерот на Работнички, Емил Рајковиќ, беше задоволен од играта на своите избраници  на натпртеварот со МЗТ Скопје и најваи дека ќе ги победат на домашен терен во Градски парк.

„Една топка го реши победникот на дербито, која излезе од обрачот. Им честитам на моите играчи, кои се вратија во игра по лошиот почеток. Не го дадовме максимумот, па очекувам со подобра игра да им вратиме во Градски Парк” , изјави Рајковиќ

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести