петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 62

Рајковиќ: Знам како треба против МЗТ Скопје

rajkovic

Поврзани вести

Тренерот на најтрофејниот македонски кошаркарски клуб Емил Рајковиќ не ја криеше радоста по победата над бранителот на титулата МЗТ Скопје во вториот финале плејоф натпревар во домашното првенство.

„Верував дека можеме да се вратиме и кога губевме со двоцифрена негатива на полувреме, тоа им го реков и на играчите. Дека треба да бидеме со ладни глави, да играме најдобро што знаеме, да се фокусираме на своето издание и да не размислуваме за противниците и за судиите. Знаев дека МЗТ не е непобедлив, но и дека е многу тешко да се стигне до триумф над оваа екипа. Знам како треба, цел живот го победувам МЗТ, но морам да кажам дека ова е веројатно најсилниот нивни тим до сега“, изјави Рајковиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести