четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Ракети истрелани од Сирија паднаа во Израел

raketi-rusija

Последни вести

Две ракети истрелани од сириска територија паднаа денеска на израелскиот дел од Голанска Висорамнина.

Според израелски воен претставник, во нападот нема жртви.

Во северниот дел на Израел, според локалните медиуми, биле активирани сирени за опасност од воздушен напад.

Најчитани вести