понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Ракитиќ без да размисли го откачи ПСЖ

Ракитиќ нема ништо против и во следните шест месеци да остане во Андалузија.

rakitic

Поврзани вести

Иако важи за голема желба на најбогатиот клуб во француската Прва лига, ПСЖ, хрватскиот интернационалец од редовите на Севилја, Иван Ракитиќ изјави дека би немал ништо против доколку и во следните шест месеци престојува во Андалузија.

„Се е како што сакам, се е во најдобар ред. Задоволен сум од мојата форма, но се надевам дека ќе биде уште подобро во следниот период. И јас ги слушнав и прочитав тие информации и горд сум на фактот дека за моите услуги сериозно е заинтересиран актуелниот шампион на Франција, тимот на ПСЖ. Сепак, јас сум срешен во Шпанија, среќен сум во Севилја и целосно сум фокусиран на овој голем проект. Горд сум што сум дел од овој клуб и ја имаа таа среќа да бидам капитен. Сакам да вратам за укажаната доверба, сакам да им се одолжам на клупските челници и на најверните фанови кои веруваат во моите квалитети”, изјави одличниот играч за врска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести