петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Ракитиќ: Не сум замена за Фабрегас или Чави

RAKITIC FABREGAS CAVI

Поврзани вести

Пред да помине задолжителните лекарски прегледи, најновата милионската аквизиција на каталонскиот гигант Барселона, Иван Ракитиќ изјави дека не е ангажиран за да биде наследник на Сеск Фабрегас или на Чави Хернандез.

„Јас не дојдов на “Ноу Камп” за да бидам наследник на некој фудбалер кој игра или играл во дресот на Барселона. Јас сум дојден како Иван Ракитиќ, а не како замена за Чави или Фабрегас. Можам да ветам дека ќе дадам се од себе, дека ќе играм како што играв и во дресот на Севилја. Пак ќе повторам, најмногу сум им благодарен на претседателот и на спортскиот директор на Севилја. Тие знаат дека во ниту еден не побарав да бидам продаден на Барселона. На сите ни одговараше понудата на Барселона”, изјави Ракитиќ.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести