петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Ракитиќ продаден на Барса за 20 милиони евра

1

Последни вести

Раководните лица на Севилја и на каталонскиот гигант Барселона најпосле постигнаа договор околу веќе најавениот трансфер на хрватскиот интернационалец Иван Ракитиќ.

Одличниот играч за врска во следните пет сезони ќе престојува на “Ноу Камп”, а раководните лица на Севилја од продажбата на Ракитиќ очекуваат фиксна заработувачка од 20 мил. евра, но истата ќе биде зголемена во зависност од игрите и успехот кој Иван ќе го постигне во дресот на каталонскиот гигант.

Со потпишувањето на понудениот 5-годишен договор, репрезентативецот на Хрватска си осигура и годишна заработувачка од 4 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести