петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Ракометари нападнале судии за време на натпревар во Битола

srpska-policija

Поврзани вести

Двајца ракометари од клубот „Битола“ за време на натпревар во спортската сала „Младост“ физички ги нападнале судиите, инфомираат од Министерството за внатрешни работи.

Ракометарите Д.Н. и Б.П од клубот „Битола“ ги нападнале судиите за време на натпреварот од првата македонска лига со ракометниот клуб „Припеп“.

Против напаѓачите полицијата издала платни налози според законот за спречување на насилството и недостојно однесување на спортски натпревари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести