среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Ракометарите го одржаа првиот тренинг

mkd-rk-500

Последни вести

Во претходните неколку дена македонските ракометари имаа тренинзи во помошната сала во Ал Сад, но синоќа за прв пат влегоа и на борилиштето каде во петок ќе го играат деби мечот со Тунис.

„Лусаил“ е најголемата сала во Доха каде ќе се играат натпреварите на долго очекуваниот Мундијал.

Има капацитет од 15.300 седишта и таму домаќинот Катар ќе ги игра сите натпревари, но ќе се играат и некои натпревари од другите групи. Ова е прво светско првенство каде сите натпревари се играат во три сали во еден град.

sala-katar-500

Најчитани вести