сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 21

Ракометарите ја добија Грција за протвник во баражот за СП

vardar

Поврзани вести

Македонската ракометна репрезентација има големи шанси да се пласира на Светското првенство во Катар во 2015 година. „Црвено-жолтите“ имаа голема среќа при ждрепката за бараж натпреварот и за противник го добија најпосакуваниот противник селекцијата на Грција.

Дополнителна преднос за нас е тоа што ждрепката сакаше првиот натпревар да го играме во Грција (7/8 јуни), а реваншот е закажан за 14/15 јуни во Македонија.

Двојки за баражот за пласман на СП во 2015 година

Грција – Македонија, Русија – Литванија, БиХ – Исланд, Црна Гора – Белорусија
Унгарија – Словенија, Романија – Шведска, Полска – Германија, Србија – Чешка, Австрија – Норвешка

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести