четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Ракометарите конечно пристигнаа дома

aerodrom4

Поврзани вести

Македонските ракометари рано утринава пристигнаа на аеродромот “Александар Велики”.

Прв кој го пречека беше директорот на Агенцијата за млади и спорт, Марјан Спасески, кој им посака добредојде и им честиташе за освоеното 9-то место, што е наш најдобар пласман на светските првенства.

aerodrom

По заслужениот одмор кој ќе го добијат репрезентативците, ќе се вратат во своите клубови, додека стручниот штаб ќе се зафати со работа а се со цел што подобра подготовка за квалификациите за Европското првенство во Полска, бидејќи сеуште постојат шанси за оваа генерација ракометари да заврши на Олимписките игри во Рио 2016 година.

aerodrom2

Најчитани вести