Спорт

Ракометарите на Вардар со победа ја почнаа одбраната на трофејот

Ракометарите на Вардар со победа ја почнаа одбраната на трофејот
Ракометарите на Вардар со победа ја почнаа одбраната на трофејот
Екипата на Вардар со убедлив триумф на гостувањето во Охрид тргна во походот кон нов шампионски трофеј во ракометното првенство на Македонија.
Убедлив на гостински терен беше и тимот на Металург кој славеше победа над Прилеп со 35:27.
Единствената победа на саботните мечеви од плеј-офот е за Макс Струмица која го победи Работнички со 29:27.
Следното коло се игра веќе во среда, а двојките се:
Макс Струмица – Прилеп, 
Металург – Охрид и 
Работнички – Вардар.