недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ракометарите од Софија ќе полетаат за Данска

Македонија својот прв настап на првенството ќе го одигра утре во 20.30 часот против селекцијата на домаќинот Данска.

reprezentacija za podgotovki 560

Поврзани вести

Македонската ракометна репрезентација поради лошите временски услови на аеродромот Александар Велики во Скопје мораше да отпатува со автобус до Софија од каде ќе полета за Данска.

Ракометарите поладнево тргнаа за Софија од каде во 19.00 часот треба да полетаат за Данска. Според очекувањата “црвено – жолтите” во Хернинг се очекува да пристигнат пред полноќ. Ова значи дека ќе го пропуштат вечерниот тренинг, но за утре од 11 до 12 часот е закажан нов тренинг

Македонија својот прв настап на првенството ќе го одигра утре во 20.30 часот против селекцијата на домаќинот Данска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести