вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ракометарите во третиот барабан за ждрепката за СП во Катар

hitportal-makedonska-rakometna-reprezentacija1

Последни вести

Македонската ракометна репрезентација е во третиот шешир при извлекувањето на групите за Светското првенство во Катар во 2015 година. „Црвено-жолтите” се во третиот шешир заедно со селекциите на Русија, Алжир и Катар, селекции со кои нема да играат меѓу себе во фазата по групи.

Пласман во нокаут фазата ќе обезбедат четирите најдобри селекции од секоја група.

ШЕШИР 1: Шпанија, Франција, Данска, Хрватска

ШЕШИР 2: Полска, Шведска, Словенија, БиХ

ШЕШИР 3: Македонија, Русија, Катар, Алжир

ШЕШИР 4: Австрија, Аргентина, Белорусија, Чешка.

ШЕШИР 5: Тунис, Египет, Бразил, Бахреин.

ШЕШИР 6: Германија, Чиле, Обединети Арапски Емирати, Иран.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести