Спорт

Ракометен судија фатен со речиси 1, 5 килограм хероин

Ракометен судија фатен со речиси 1, 5 килограм хероин

Поранешниот ракометар на Партизан и сегашен ракометен судија, Милош Трајановиќ е уапсен поради поседување 1.320 грама хероин, пишува српскиот весник „Новости“.

Како што информира српското МВР, судијата бил уапсен на 27-ми февруари, кога кај него била пронајдена дрогата, а пред обвинител бил изнесен на 1-ви март.

Ианку, Трајановиќ беше судија на натпреварите од женскиот елитен ракомет.