четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ракометните кадети убедливо поразени од Шпанија

ракомет

Последни вести

Кадетската репрезентација на Македонија го претрпе и вториот пораз на Европското првенство што се одржува во Полска, откако нашите ракометни надежи попладнево загубија од фаворитот Шпанија со убедливи 31-16.

За разлика од првото коло, кога имаа контрола над играта и резултатот во скоро целиот натпревар, избраниците на Александар Јовиќ овојпат налетаа на ривал што беше поквалитетен од нив, па не беа ниту близу до евентуално изненадување.

Кадетската репрезентација на Македонија во третото коло од групата ќе се сретне со Данска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести