вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Ракотинци, Сопиште денеска без вода

najvoda

Последни вести

Јавнотот претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека денеска без вода поради дефекти на водоводната мрежа останале дека од жителите од Припор, Сопиште и Ракотинци.

Поради дефект на приклучна цефка профил ф-1 цол на улица 10 во с.Сопиште, без водоснабдување ќе останат корисниците од улиците 10 и 12 од 10:30 часот па се до санирање на дефектот.

Поради промена на потисна цевка профил ф-110 милиметри во с.Ракотинци, без водоснабдување ќе останат корисниците од с.Добридол од 10:30 часот па се до санирање на дефектот.

Поради дефект на водоводна мрежа профил ф-150мм на улица Христо Татарчев бр.2, без водоснабдување ќе останат корисниците од населеното место Припор 1 од 11:30 часот па се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести