среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Рамадани: Ќе ви доаѓаме дома пред врата и ќе ве вадиме по пижами!

branko_ramadani_thumb_medium500_251 (1)

Последни вести

Радикалниот исламист и другар на Бранко Црвенковски кој во моментот се наоѓа во Либија, во срцето на ИСИС се јави на Фејсбук и повика на насилство! Тој се закани дека ќе влегувал по домовите и тие што се шетале со тренерки ќе ги вадел по пижами!, објави Инфомакс.

-Вака радикалниот исламист и прв другар за јадење ќебапи во Чаршија Бранко Црвенковски се закани на македонската јавност, институциите, полицијата и администрацијата. Тој порача од Либија дека кога ќе се врател ќе се правела свадба на 17 Мај со насилство мислејќи на закажаните протести, се закани дека ќе ги вадел полицајците и администрацијата на улица по пижами додека спијат, и дека ќе дошол на вратата пред секој оној кој стои контра опозицијата. Тоа е сценариото. Насилство и инфилтрирање на хаос преку радикалните исламски структури, ИСИС, фашисти, бандити! Секоја чест Заев и Бранко со кого сте фатиле работа. Има ден, и тоа ќе излезе во јавност!, пишува Инфомакс.

ramadan ramadani fb

Најчитани вести