вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Рами си кажа дека сака да остане во Милано

Централниот дефанзивец ќе остане на "Сан Сиро" доколку челниците на Милан го исплатат побараното обештетување од 7 мил. евра.

RAMI SI KAZA

Поврзани вести

Централниот дефанзивец на италијанскиот калчо гигант Милан, Адил Рами, кој е во сопственост на шпанскиот прволигаш Валенсија, а на “Сан Сиро” настапува како позајмен фудбалер откри дека не сака да се врати на “Местаља” на крајот од актуелната сезона.

„Јас имам само еден приоритет, сакам да останам во Милано, сакам и во новата сезона да го носам дресот на Милан. Не знам дали италијанскиот клуб ја има потребната парична сума за да го откупи мојот договор. Знам дека двата клуба се седнати на преговарачката маса и дека целата ситуација ќе биде решена најкасно до 19 мај. Јас си кажав што сакам, кажав дека сакам да останам во Милано. Тука ми е убаво, ја имам подршката од мојата фамилија и од моите соиграчи. Исто така знам дека и тренерот, Кларенс Сидорф е задоволен од мојата игра”, изјави репрезентативецот на Франција.

Централниот дефанзивец ќе остане на “Сан Сиро” доколку челниците на Милан го исплатат побараното обештетување од 7 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести