сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Рамиреш ќе се лади четири натпревари

ramires se ladi

Поврзани вести

Фудбалската федерација на Англија го казни бразилскиот интернационалец од Челзи, Рамиреш, со четири натпревари неиграње поради тешкиот инцидент кој се случи во финишот од првото полувреме на натпреварот против екипата на Сандерленд.

Иако случката не беше забележана од главниот арбитар, видео-снимката јасно покажа дека Рамиреш намерно без топка го удира фудбалерот на Сандерленд, Себастијан Ларсон.

Фудбалската федерација на Англија покрена дисциплинска постапка против менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо и против неговиот асистент Руи Фарија.

Контроверзниот менаџер е обивинет поради невкусните коментари кои ги упати кон главниот судија и кон судиската организација, а неговиот помошник е обвинет поради заканите и обидот физички да се пресмета со арбитрите по досудениот пенал за гостинската екипа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести