петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Рамос сака да се пензионира на Сантијаго Бернабеу

333

Последни вести

Најзаслужниот за јубилејниот 10. трофеј во најпрестижното клупско натпреварување, централниот дефанзивец на Реал Мадрид, Серхио Рамос, откри дека сака својата богата фудбалска кариера да ја заврши на “Сантијаго Бернабеу”.

“Ја имам таа чест да бидам дел, да играм за најдобриот тим во целиот свет. Се надевам дека уште многу сезони ќе го носам дресот на Реал Мадрид, дека на “Сантијаго Бернабеу” ќе ја завршам мојата професионална кариера. Сакам да се пенизонирам како фудбалер на Реал Мадрид. Кога потпишав за Реал Мадрид, веднаш ја почуствував љубовта, пасијата на најверните фанови. Со триумфот во финалниот натпревар од Лигата на шампиони, јас го исполнив најголемиот сон”, изјави репрезентативецот на Шпанија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести