петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Рамос тврди дека не го пипнал Неимар

ramos ne go dopre Neimar

Последни вести

Дефанзивецот на Реал (М), Серхио Рамос е убеден дека главниот арбитар, Ундиано Малеко, непотребно му покажал директен црвен картон и дека додаде дека не направил никаков прекршок врз Неимар.

“Секогаш истата приказна. Не го допрев Неимар, но мојата изјава нема ништо да промени, мислам дека без потреба зборам за таа ситуација. Сите се сведоци на тоа што се случи на денешниот натпревар. Можевме да добиеме нешто од овој натпревар, но на крајот од истиот останавме со празни раце. Имам впечаток дека некој сакаше Реал (М) да згуби и тоа по секоја цена. Јас намерно не го фаулирав Неимар. Подобра ќе беше опцијата Барселона да израмни на 3:3, отколку таа да има пенал за Барселона и црвен картон за Реал (М). Се надевам дека Ундиано нема да ни суди до крајот на актуелната сезона”, изјави дефанзивецот на “кралскиот клуб”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести