недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

„Рамстор“: Пожарот не предизвика никаква штета, трговскиот повторно функционира

Пожарот за кратко бил ставен под контрола благодарение на системот за гасење пожар инсталиран во трговскиот центар

RamstorTrgovski

Поврзани вести

Пожарот што утрово изби во локалот „Истанбул кебап“  во „Рамстор“ е изгаснат за кратко време благодарение на системот за гасење пожар во трговскиот центар односно т.н. „спринкерски систем“, соопштуваат од „Рамстор“.

„Благодарение на брзата и ефикасна реакција на овој систем, немаше потреба од никаква интервенција од страна на противпожарната екипа, која исто така беше повикана и за многу кратко време пристигна на местото на случувањето“, се вели во соопштението од „Рамстор“.

При пожарот, како што тврдат од трговскиот,  не е причинета никаква материјална штета, а „Рамстор“ продолжи непречено да функционира.

Пожарот избувнал во 9,45 часот во ресторанот на вториот кат. Причините засега се непознати.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести