вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ранет дедо од Кичево

kursum-645x360

Поврзани вести

По претходна расправија и тепачка, вчера околу 12:40 часот во Кичево на ул. „Маршал Тито” А.А.(55) од кичевското село Г. Строгомиште со пиштол кој го поседувал со дозвола пукал кон С.И.(70) од Кичево.

При тоа му нанел прострелна рана во пределот на левата натколеница.

По настанот С.И. е пренесен во Медицински центар Кичево, каде му се констатирани тешки телесни повреди, а по укажаната лекарска помош е пренесен во Медицински центар Битола.

А.А. е приведен, се работи на целосно расчистување и документирање на случајот по што ќе биде поденсен соодветен поденсок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести