петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Ранет еден од водачите на навивачите на Црвена Звезда

marko sevo

Поврзани вести

Марко Шево (29) е ранет при пукање кое синоќа се случило околу 20.30 часот во населбата Вождовац. Марко бил погоден во клучната коска, а метакот излегол во пределот на вратот.

Лекарите веднаш го однеле на реанимација во Ургентиниот центар, а според првичните проценки, не се погодени виталните органи.

Напаѓачот побегнал од местото на несреќата, а српската полиција се уште трага по него.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести