сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Ранет полицаец од обезбедувањето во Капитол, напаѓачот уапсен

100299545_1

Поврзани вести

Полицаец од обезбедувањето на Капитол беше ранет во Центарот за посетители во комплексот на Конгресот на САД.

Напаѓачот е приведен, соопшти полицијата. Полицаецот врз кого било пукано е лесно повреден.

Капитол и Белата куќа беа блокирани од полицијата поради потенцијална закана за безбедноста.

Најчитани вести