петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ранет тетовчанец на „Илинденска“ во Тетово

pistol-vo-raka

Поврзани вести

Вчера на ул. „Илинденска“ две непознати лица со пиштол испукале неколку куршуми кон М.А. (46) од Тетово, нанесувајќи му прострелна рана во пределот на левата подколеница и на Е.А. (38) од с.Горно Палчиште му нанеле прострелна рана во пределот на стапалото.

Повредените се пренесени во Клинички центар Тетово, а поради сериозноста на повредите М.А е пренесен во Клинички центар Скопје. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести