Македонија,Крими хроника

Ранет тетовчанец на „Илинденска“ во Тетово

Ранет тетовчанец на „Илинденска“ во Тетово

Вчера на ул. „Илинденска“ две непознати лица со пиштол испукале неколку куршуми кон М.А. (46) од Тетово, нанесувајќи му прострелна рана во пределот на левата подколеница и на Е.А. (38) од с.Горно Палчиште му нанеле прострелна рана во пределот на стапалото.

Повредените се пренесени во Клинички центар Тетово, а поради сериозноста на повредите М.А е пренесен во Клинички центар Скопје. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.