понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 2

Ранети во Лондон по превртување на трамвај

Над 40 лица се ранети, откако трамвај денеска се преврте во јужниот регион на Лондон, Кројден, соопштија полицијата и пожарникарите.

трамвај

Поврзани вести

Лондонската полиција информира дека нејзини припадници реагирале на „сериозен инцидент“, откако трамвајот се превртел на станицата Сандиландс во Кројден.

Најчитани вести